Meble kuchenne

   Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Służy nie tylko do przygotowywania posiłków, ale bardzo często również do ich spożywania, a czasem nawet do spotkań z dobrymi znajomymi. Musimy czuć się tu dobrze i swobodnie, dlatego ważne jest by to miejsce zaprojektowane i wykonane było jak najlepiej, uwzględniając estetykę i ergonomię.

W kuchni od dawna wyznaczone były obszary do wykonywania określonych czynności (np. gotowanie czy zmywanie) – wynikające z oszczędności czasu i siły kucharza. Już w latach 50 ubiegłego stulecia zostały one nazwane jako „trójkąt roboczy”, w skład którego wchodziły strefy: zapasów, gotowania i zmywania. Podczas projektowania kuchni bierzemy pod uwagę funkcjonalność, oszczędność oraz dobry styl i estetykę.

   Do produkcji naszych mebli używamy najlepszych materiałów i akcesoriów. Stosujemy płyty wiórowe oraz blaty firm: EGER, PFLEIDERER, KRONOPOL. Polecamy również blaty z naturalnego granitu, które są odporniejsze na zarysowania i wysokie temperatury niż blaty laminowane, a jednocześnie podkreślają elegancję kuchni.

   Akcesoria i okucia takich firm jak BLUM, HETTICH, GRASS, REJS, PEKA zapewniają wygodę oraz funkcjonalność każdej szafki. O stylu kuchni decyduje nie tylko sposób otwierania szafek, ale przede wszystkim profil i kolorystyka frontów. Cechy charakterystyczne kuchni nowoczesnych:
– szafki dolne typu szuflady, cargo
– szafki górne typu klapy
– ramki aluminiowe ze szkłem
– kolory bardzo ciemne lub bardzo jasne
– wykończenia proste, minimum ozdobnych dodatków
– prosta linia sprzętu AGD w kolorze inox połączone z czarnymi elementami

Charakterystyczne cechy kuchni retro to:
– szafki dolne i górne otwierane w tradycyjny sposób (na boki)
– witryny, witraże, fronty ramowe wypełnione kratką
– fronty frezowane w kolorach drewnopodobnych (najlepiej drewniane), najczęściej dąb barwiony na różne odcienie
– listwy wieńczące, ozdobne oświetlenie, relingi nad blatem
– sprzęt AGD z linii retro
W naszych produkcjach używamy fronty:
– drewniane firm: DREWPOL, SŁAWPOL
– fornirowane matowe lub na wysoki połysk
– MDF z firmy PROFORM
– lakierowane na dowolnie wybrany kolor
– fronty aluminiowe ze szkłem różnego rodzaju
Proces powstania kuchni nie jest taki prosty. Wszystko zaczyna się od pomiaru, którego dokonujemy osobiście. W następnej kolejności wykonywana jest wizualizacja 3D w programie komputerowym, który później pozwala na szybkie zmiany. Gdy projekt jest gotowy wraz z klientem dobieramy materiały, akcesoria, kolory i ustalamy wszystkie drobne szczegóły, które nadają kuchni ostateczny wygląd i funkcjonalność.

Dobro klientów jest podstawą naszego ciągłego rozwoju, dlatego staramy się ulepszać projekty jak i produkcję mebli kuchennych.